20 grudnia członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunkami spotkali się na wspólnej wigilijce. Był to czas, podczas którego mogliśmy podsumować naszą pracę od początku września. A działań wolontaryjnych w tym roku szkolnym było już bardzo dużo.
Wśród nich można wymienić: pomoc w organizacji VI Murckowskiej Gry Miejskiej i Rajdu Rodzinnego, organizację VII Światowego Dnia Ubogich, przedstawienie dla przedszkolaków i młodszych kolegów i koleżanek „Złotowłosa i trzy misie”- z okazji Dnia Pluszowego Misia, Szlachetną Paczkę, świąteczne kartki dla Seniorów z Dziennego Domu Pobytu „Krasowy Dwór” w Mysłowicach. Każdy podzielił się swoimi refleksjami o tym, co daje mu praca w wolontariacie, jak czuje się pomagając innym. Wolontariusze zapisali swoje pomysły na pracę w II półroczu. Wszyscy złożyliśmy sobie podziękowania za współpracę i życzenia świąteczno-noworoczne oraz częstowaliśmy się słodkościami. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie w świątecznym stylu.

Szkolna Poczta Świątecznych Życzeń funkcjonuje w naszej szkole już drugi rok i cieszy się ogromną popularnością. Kilkanaście dni przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie mogą wykonać kartki z życzeniami świątecznymi dla kolegów, koleżanek, nauczycieli i pracowników szkoły i wrzucić je do „szkolnej skrzynki pocztowej” u członków Szkolnego Klubu Wolontariatu. W tym roku przesyłki były roznoszone podczas klasowych wigilijek.

Kartka dla Seniora

W dniu 8 grudnia trzeba było zrobić kartki świąteczne dla Seniorów. Wiele osób wykonało to zadanie i przyniosło piękne, własnoręcznie zrobione kartki. Kartki zostały przekazane podopiecznym z Dziennego Domu Pobytu „Krasowy Dwór” w Mysłowicach.

Szlachetna Paczka – Podsumowanie akcji.

Uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 48 wraz z Rodzicami po  raz kolejny wzięli udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji ,, Szlachetna Paczka”. W tym roku przygotowaliśmy paczkę dla  samotnej Pani emerytki będącej w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.
Zbieraliśmy produkty żywnościowe, chemię gospodarczą, ubrania oraz karmę dla zwierząt, którymi opiekuje się Pani. Dzięki wspaniałomyślności dzieci, rodziców oraz pracowników szkoły, udało nam się zebrać wszystkie potrzebne rodzinie produkty i tym sposobem spełnić marzenia .
W sobotę 16 grudnia , przygotowane przez nas podarki trafiły do magazynu ,,Szlachetnej Paczki”, a następnie zostały przewiezione do rodziny.
Pani była zaskoczona ilością otrzymanych darów. Cieszyła się bardzo z podarków. Rodzina była bardzo mocno podekscytowana i z otwarciem każdej kolejnej paczki zszokowana, jak wiele rzeczy się w nich znajduje. Kobieta nie mogła pohamować łez szczęścia, ciągle mówiła o tym, jakie te nadchodzące święta w końcu będą fajne i nie będzie musiała pożyczać pieniędzy, aby zakupić jedzenie na Święta. Pani Monika nie potrafiła znaleźć odpowiednich słów, aby wyrazić swoją radość z otrzymanych darów.
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy  przyłączyli się do akcji i bezinteresowny dar serca, bo ,,dobro zawsze powraca”.

Szlachetna Paczka – Przekazanie darów.

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję społeczną – Szlachetna Paczka – edycja XXIII. Tym razem pomogliśmy Rodzinie z Tychów. Mamy nadzieję, że nasza Paczka będzie dla nich wsparciem w ich zmaganiach, przywróceniem nadziei i wiary w bezinteresowną dobroć ludzi.

„Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” (TB 4, 7)

W najbliższą niedzielę – 19 listopada przypada 7 Światowy Dzień Ubogich. Nasza szkoła od kilku lat włącza się w akcję zbiórki darów dla mieszkańców Katowic, będących w potrzebie. W tym roku również dołączyliśmy do grona darczyńców i przekazaliśmy organizatorom 7 Światowego Dnia Ubogich paczki z artykułami spożywczymi i chemiczno-kosmetycznymi. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy przyczynili się do pomocy najuboższym i dali wspaniały przykład dzielenia się dobrem z drugim człowiekiem.

Zbiórka odbywa się w SP48 od 24-26.10.2023r. Zapraszamy Szkolny Klub Wolontariatu

ROK SZKOLNY 2022/2023

„Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat dla jednej osoby”

Dnia 13 listopada 2022r. obchodzimy VI Światowy Dzień Ubogich. Nasza szkoła po raz kolejny postanowiła włączyć się w pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszego miasta. Dlatego też zajęliśmy się zbiórką przydatnych artykułów. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunami posegregowali i spakowali dary, które zostały zawiezione do magazynu organizatora akcji katowickiej – Zupa w Kato. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wielu uczniów i ich rodziców przyniosło na ten cel dary rzeczowe oraz własnoręcznie wykonane kartki z sympatycznymi życzeniami. Wszystkim, którzy okazali jakąkolwiek pomoc – serdecznie dziękujemy.