19 maja 2023 r. odbyło się spotkanie dla uczniów klas V i VI z cyklu „Poznajemy zawody” w ramach programu „W poszukiwaniu wizji przyszłości”.  Na spotkaniu mieliśmy przyjemność spotkać się z Panią Ireną Wroną – pielęgniarką, która opowiadała o pracy w tym zawodzie i odpowiadała na pytania zainteresowanych.

19 maja 2023 r. odbyło się spotkanie dla uczniów klas V i VI z cyklu „Poznajemy zawody” w ramach programu „W poszukiwaniu wizji przyszłości”.  Na spotkaniu mieliśmy przyjemność spotkać się z Panią Darią Ciszczoń, która pracuje w naszej szkole jako konserwator powierzchni płaskich. Pani Daria opowiedziała uczniom o pracy w tym zawodzie i odpowiadała na pytania zainteresowanych.

17 kwietnia 2023 r. klasy VI złożyły wizytę w Teatrze Dzieci Zagłębia w Sosnowcu. W ramach programu „W poszukiwaniu wizji przyszłości” uczniowie mieli okazje spotkać się z p. Michałem Bałagą – aktorem, który opowiedział im o pracy w tym zawodzie i odpowiadał na pytania zainteresowanych. Uczniowie mieli okazję zobaczyć scenę teatru, kulisy, mogli również wejść na scenę i poczuć się jak prawdziwi aktorzy.

POZNAJEMY ZAWODY – TECHNIK TURYSTYKI

28 listopada 2022 r. odbyło się spotkanie dla uczniów klas V i VI z cyklu „Poznajemy zawody” w ramach programu „W poszukiwaniu wizji przyszłości”.    

Na spotkaniu mieliśmy przyjemność spotkać się z p. Weroniką Niziołek, która pracuje w naszej szkole, jako pomoc nauczyciele a z wykształcenia jest technikiem turystyki. Poznaliśmy charakterystykę zawodu technik turystyki i przeprowadziliśmy wywiad z panią Weroniką.

POZNAJEMY ZAWODY – KRAWIEC

28 listopada 2022 r. odbyło się spotkanie dla uczniów klas V i VI z cyklu „Poznajemy zawody” w ramach programu „W poszukiwaniu wizji przyszłości”.    

Na spotkaniu mieliśmy przyjemność spotkać się z Panią Marią Rodak – babcią ucznia klasy 6a Pawła Tomasika, która pracowała jako krawcowa. Uczniowie przeprowadzili wywiad z panią Marią. Podczas wywiadu dowiedzieliśmy się m.in., że wyuczony zawód pani Marii to fotograf. Jako krawcowa pani Maria pracowała przez przypadek, ale bardzo lubiła swoją pracę.