Wyjazd do kina na „Avatar 2”📽🎬🎞

A do kina szliśmy tak:

Kręgielnia Bażantowo 🎳

Aquapark „Nemo” 🧜‍♀️🧜

Ogród świateł: Pinokio

Wieczór mikołajkowy w szkole 🎅

Wieczór andrzejkowy w szkole

Katowice wieczorową porą vol. 1 – Ligota

Zawsze w środku tygodnia, zawsze w innym terenie, zawsze na trzech trasach do wyboru: rodzinna (brak limitu osób w zespole), OPEN (solo lub w parach), PROFI (tylko solo). Chętnych było wielu, ale tylko nielicznym udało się pokonać lenia i wystartować 😉 

Alpakarnia Poczesna

29 czerwca 2022 grupa Aktywni SP48 wybrała się do Alpakarni Poczesna. Znacie alpaki 🦙? Są puszyste, mają długie szyje i są mega towarzyskie!

Alpaka to południowoamerykański, trawożerny ssak parzystokopytny z rodziny wielbłądowatych. Zwierzę udomowione, hodowane dla wełny i mięsa, przypomina nieco lamę, ale jest mniejsze i z budowy ciała bardziej podobne do owcy. Wzrostem zbliżone do człowieka, o przeciętnej wadze 50-80 kilogramów, nie występuje dziko, jest hodowane na wysokościach między 4000 a 5000 m n.p.m w Ekwadorze, Boliwii, Chile i Peru. Na szczęście nie musimy jechać aż tak daleko, albowiem mamy je w naszym województwie 🙂

W Alpakarni Poczesna mieszka ponad 100 alpak 🦙 i około 20 innych różnych rodzajów zwierząt 🦓🐏🐐🐑🦘🐪🐫 Część zwierząt jest odgrodzona, ale alpaki i kozy swobodnie spacerują po rozległym terenie alpakarni. Są spokojne, lubią był głaskane i przytulane. Wszystkie spacerujące zwierzęta można uraczyć poczęstunkiem zakupionym w kasach biletowych.

Najbardziej łasy na pieszczoty i najgłodniejszy był osioł z rasy Poitou, który głośnym krzykiem domagał się karmy i pieszczot.

Kontakt ze wszystkimi zwięrzętami wzbudził w nas wiele emocji i radości❤️🧡❤️!

Wieczór sportowy dla klas 4-6

8. czerwca Grupa Aktywni SP48 w składzie klas 4-6 spotkała się w szkole na wieczorze sportowym. Przez 4 godziny dzieliliśmy się na różne drużyny i graliśmy w różne dyscypliny sportowe. Na koniec zjedliśmy pyszna pizzę 🍕. Było fantastycznie ❤️!

Parki i lasy Katowic, czyli cykl popołudniowych imprez na orientację, część 2.

Znowu! Tym razem grupa Aktywni SP48 w liczniejszym składzie! Podział nastąpił już na Murckach: Ci bardziej fit pojechali na Podlesie rowerami 🚲🚲🚲

Po krótkiej odprawie startowej wyruszyliśmy z mapami na poszukiwania punktów kontrolnych. Las bardzo nam się podobał i chętnie wrócimy tam na wycieczkę rowerową 😀

Grupa fit założyła sobie, że musi się zmieścić w czasie 50 minut. Zadanie zostało wykonane 😀😀😀

W drodze powrotnej mieliśmy czas na sesję zdjęciową przy stawach na Kostuchnie. Na Murcki wróciliśmy zbyt szybko, by czekać na zachód słońca na hałdzie 😂

Parki i lasy Katowic, czyli cykl popołudniowych imprez na orientację, część 1.

Zawsze w środku tygodnia, zawsze w innym terenie, zawsze na trzech trasach do wyboru: rodzinna (brak limitu osób w zespole), OPEN (solo lub w parach), PROFI (tylko solo). Tym razem w imprezie zadebiutowali uczniowie klasy 6 na trasie Rodzinnej. Chętnych było wielu, ale tylko nielicznym udało się pokonać lenia i wystartować 😉

WIELKANOCNA GRA TERENOWA

W Wielki Czwartek pogoda była idealna do wzięcia udziału w Wielkanocnej grze terenowej organizowanej na terenie Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Siedemnastu śmiałków 💪💪💪 z grupy Aktywni SP48 podjęło wyzwanie i biegając z mapą rozwiązywało zadania i rysowało mapę dla zagubionego baranka Franka. Misja zakończyła się sukcesem – Franek odnalazł swoje stado :D!

Wigilijne spotkanie

Jeszcze przed nauką zdalną w szkole odbyło się spotkanie wigilijne dla Grupy Silni i Mocni, ich sympatyków oraz szkolnych wolontariuszy. Atmosfera świąteczna zapanowała dużo wcześniej, przed rozpoczęciem spotkania, kiedy wspólnie ustroiliśmy stół, przygotowywaliśmy łakocie i napoje, słuchaliśmy świątecznej muzyki.  Każdy kto przyszedł był bardzo pomocny i chętny, by sprawić radość innym. Wspólnie udekorowaliśmy świąteczne pierniczki, złożyliśmy sobie życzenia i  podsumowaliśmy rok 2021. Na koniec rozegraliśmy bożonarodzeniowy quiz i świąteczne kalambury. Zapachniało prawdziwymi Świętami 😊

Dzień plastycznej kreatywności

Dzień 7 grudnia 2021r. był w naszej szkole dniem plastycznej kreatywności. Każdy uczeń mógł wykazać się swoim talentem, pomysłowością, chęcią i wykonać kartkę świąteczną.
Zajęcia pt. „Plastyczne inspiracje” były realizowane w ramach Środowiskowego Programu Profilaktycznego „Ciekawa szkoła” i wypadły w czasie Świątecznego Tygodnia Życzliwości.
Nie tylko członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu, ale też inni uczniowie poświęcili swój czas po lekcjach i sporządzili kartki świąteczne. Kartki wraz z pięknymi życzeniami od społeczności szkolnej zostały przekazane pensjonariuszom Dziennego Domu Seniora Krasowy Dwór w Mysłowicach.

Wspólna zabawa

Spędzanie czasu razem, podejmowanie wspólnych wyzwań łączy i uczy współpracy. Kolejną okazją do zacieśniania więzi był dla starszej części  grupy „Silni i mocni” wyjazd na kręgle w Świątecznym Tygodniu Życzliwości z panią pedagog i psycholog.  Nasza szkoła zajęła wszystkie tory na kręgielni, a każda z drużyn zagrała po 2 mecze. Mimo rywalizacji panowała atmosfera życzliwości 😊. Okazało się, że wielu graczy ma wielki talent, którego wcześniej nie byli świadomi! Gratulujemy wszystkim wyników! Każda podjęta próba to wielka sprawa. Całą imprezę rozpoczęliśmy od listów życzliwości i wdzięczności, które przygotowywał każdy z uczestników wyprawy, teraz czekają na dotarcie do adresatów.

Wyjście odbyło się w ramach Środowiskowego Programu „Ciekawa szkoła”.

Uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych wzięli udział w debacie na temat uzależnień. Następnie uczniowie należący do Grupy Aktywni SP48 przygotowali w programie Canva plakaty propagujące walkę z alkoholizmem i narkomanią.

Szkolny Klub Filmowy prezentuje swoje hobby, zainteresowania oraz relacje z wycieczek w ramach Programu Profilaktycznego „Ciekawa szkoła”: