Maki sushi – maki po japońsku znaczy rolować. Ten rodzaj sushi to rolka ryżu z dodatkami zawinięta w prasowane wodorosty nori i pokrojona na kawałki. Wypełnienie stanowić mogą ryby, owoce morza i warzywa (np. marynowana rzodkiew czy piklowana tykwa).

MasterChef, część 2.

MasterChef, część 1.

W oczekiwaniu na danie z Masterchefa – na słodko z jabłkiem 🙂

Walentynkowo na słodko z brzoskwinią.

Przygotowania do kiermaszu świątecznego:

Świąteczna fabryka pierniczków.

Andrzejkowe łazanki.

Wszystkie ręce na pokład! Dzisiaj przy wsparciu pracowników szkoły reklamowaliśmy nasze zajęcia wśród gości szkolnej Wieczornicy Listopadowej. Było pysznie!

Już żegnaliśmy się z dyniami i cukiniami… Listopad powitaliśmy zupą kremem z cukinii i frytkami z piekarnika ???? Było pysznie ????????

Na ostatnich październikowych zajęciach wykorzystaliśmy działkowe dary – darmowe cukinie – i ponownie przygotowaliśmy leczo, na które zaprosiliśmy całą społeczność szkolną.

Czy dynia to warzywo? Wbrew potocznym przekonaniom nie. Z biologicznego punktu widzenia to… jagoda.

Czy dynia jest zdrowa? Bardzo! Zawiera witaminy B, E i C, a także duże ilości karotenoidów, będących silnymi antyoksydantami, takich jak β-karoten, β-kryptoksantyna, α-karoten, luteina i zeaksantyna.W jej składzie znajduje się też duża ilość składników mineralnych, w tym wapnia, magnezu, żelaza, potasu, fluoru.

Miło nam było dzisiaj gościć degustatorów naszej zupy dyniowej. Za dwa tygodnie zapraszamy na leczo!

Gdzie kucharek cztery… tam jest co zjeść! Poczęstować innych i zabrać do domu ????

Pogoda iście wakacyjna, więc na pierwszy ogień poszły gofry i naleśniki. Niespodziewanych gości spragnionych gorących gofrów i pachnących naleśników nie zabrakło!