Zapraszamy na jedyny, niepowtarzalny, największy na Śląsku Dzień Otwarty!

Już w najbliższą środę 19 kwietnia odbędzie się całodniowy koncert plenerowy na którym wystąpią uczniowie naszej szkoły oraz gość specjalny!

Będzie to doskonała okazja by zwiedzić szkołę w atmosferze dobrej zabawy i wybrać dla siebie optymalny zawód w jednej z najlepszej szkole na Śląsku!

Zapraszamy od 9:00 do 15:30 na Techników 11 w Katowicach.

Czekamy na WAS!W dniu 19 kwietnia Zespół Szkół Zawodowych im. R. Mielczarskiego w Katowicach na Osiedlu 1000-lecia organizuje DZIEŃ ZAWODÓW dla uczniów 8-ych klas wszystkich Szkół Podstawowych w Katowicach oraz w miastach sąsiednich.
To doskonała okazja poznania specyfiki zawodów, w których kształcimy młodzież.
Będą obecni również nasi Partnerzy czyli pracodawcy, którzy kształcę umiejętności zawodowe uczniów na zajęciach praktycznych oraz miesięcznych praktykach zawodowych.
Nasza oferta jest również skierowana do zdecydowanych i niezdecydowanych uczniów.

Kształcimy w zawodach:
– na poziomie technikum
 TECHNIK REKLAMY
 TECHNIK LOGISTYK
 TECHNIK HANDLOWIEC
– na poziomie Szkoły Branżowej 1-go stopnia
 SPRZEDAWCA
 MAGAZYNIER LOGISTYK

Jeżeli Państwo Jesteście zainteresowani, czekamy na Was 19-go kwietnia w godz. 12.00 – 16.00.
Szanowni Państwo, serdecznie zapraszam na targi edukacyjne do Siemianowic Śląskich, w dniu 31 marca 2023r.W imieniu  organizatorów z Zespołu Szkół nr 1 w załączniku przekazuję informację na temat dnia otwartego i możliwości umówienia się,  z prośbą o przekazanie osobom zajmującym się w szkole doradztwem zawodowym oraz plakat do przekazania uczniom klas ósmych i ich rodzicom (uczniowie z niedosłuchem, w tym niedosłuchem centralnym, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego) zawierający informację o dniu otwartym w ZS1 w Katowicach, który odbędzie się w dniu 3.04, w godzinach 14:00-17:00 w siedzibie szkoły przy ul. Staszica 2.


W imieniu Pana Dyrektora

 I Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika
w Katowicach

zwracam się z prośbą o przekazanie wychowawcom klas ósmych oraz nauczycielom pełniącym obowiązki doradcy zawodowego,

 zaproszenia na Dni Otwarte naszej szkoły, które odbędą się 30 marca ( czwartek ) w godzinach od 16.00 do 18.30  w budynku naszej szkoły ( Katowice  ul. Sienkiewicza 74 ).

W załączeniu pozwalam sobie przesłać plakat promujący nasze dni otwarte

oraz propozycję oferty edukacyjnej na rok szkolny 2023/ 2024.

  Zapraszam także na stronę szkoły

http://www.kopernik.katowice.pl/


Szanowni Państwo,

Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport zaprasza na 4. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze, które odbędą się 30.03.2023 r. (czwartek), w godz. 8:00 – 14:00.

Targi  odbędą się w formie transmisji on-line, podczas której pracownicy lotniska będą na żywo przybliżać słuchaczom swoje miejsce pracy, stanowisko, zakres obowiązków oraz ścieżkę kariery. Udział w targach jest bezpłatny.

Swoją obecność w targach potwierdzili przedstawiciele Straży Granicznej, Służby Celno-Skarbowej, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, LS Technics, Welcome AS oraz szerokie grono pracowników Kraków Airport! Szczegółowy harmonogram wraz z występującymi jednostkami jest dostępny na stronie: www.krakowairport.pl/targi.

W tym roku wywiady z przedstawicielami niemalże 40 zawodów zostały podzielone na 6 bloków tematycznych, w których pogrupowaliśmy stanowiska ze względu na szeroko rozumiane kompetencje oraz umiejętności.

BlokOpis
KAŻDY CZŁOWIEK TO PRZYGODA  Empatia, komunikatywność, profesjonalizm. Praca z klientem to ich pasja. Czuwają i dbają o to, aby każdy pasażer z uśmiechem na twarzy odleciał z naszego lotniska, a jego podróż również przynosiła same przyjemne chwile.
ŚRUBKI, KABLE I MASZYNY TO MÓJ ŚWIATSprawne funkcjonowanie lotniska, brak usterek, kompleksowa obsługa samolotu przed startem i po wylądowaniu. To wszystko zasługa pracowników, którzy mają rozwiązanie na każdy techniczny problem.
POUKŁADAM NAWET NAJTRUDNIEJSZE PUZZLENieprzewidziane zdarzenia, skuteczność w działaniu, sytuacje kryzysowe, skomplikowane operacje. Dla tych pracowników nie ma zadań niemożliwych.
ZZA BIURKA TEŻ CIEKAWIEDokładność, staranność, skrupulatność. O kim mowa? Nie każdy ich widzi, nie każdy o nich wie, lecz bez nich lotnisko nie mogłoby funkcjonować.
ZA MUNDUREM MŁODZI SZNUREM Odwaga, mundur i dyscyplina. Po tym każdy ich pozna. Pracują we dnie i w nocy. Dzięki nim każdy na naszym lotnisku może czuć się bezpiecznie.
ROZWÓJ I WYZWANIA TO MOJA PASJAKreatywność, dociekliwość, potrzeba doskonalenia i rozwoju. Ci pracownicy nie wiedzą, co to znaczy niemożliwe.

Po każdym bloku tematycznym odbędzie się konkurs on-line w formie quizu, w którym uczestnicy będą odpowiadać na pytania związane z danym blokiem. Główną nagrodą będą darmowe jednodniowe zajęcia zawodoznawcze dla całej klasy, które odbędą się w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. Pomogą one zrozumieć specyfikę zawodów dzięki stanowiskom VR (wirtualnej rzeczywistości), przygotowanym w ramach realizacji projektu „VirtuAir Reality – projektowanie przyszłości w zawodach lotniczych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości lotniska”.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres targi@krakowairport.pl.

Bardzo prosimy o przekazanie informacji Państwa nauczycielom oraz uczniom. Zachęcamy do udostępnienia wydarzenia w Państwa mediach społecznościowych i dołączenie do niego: https://www.facebook.com/events/191842030234978, a także do obejrzenia filmu reklamowego podsumowującego zeszłoroczne Lotniskowe Targi Zawodoznawcze: https://youtu.be/0uORdlWoXN4

Zapraszamy do udziału w imieniu zespołu Centrum Edukacji Lotniczej.

Plakat_3LTZ

W związku z organizacją stacjonarnego „Dnia Otwartego” w dniu 30.03.23r. w godz. 11:00 – 17:00 serdecznie zapraszamy zainteresowanych nauczycieli i doradcę zawodowego (w załączniku grafika dot. wydarzenia). Prosimy o zapisy grup zorganizowanych telefonicznie (32) 353-01-23 lub e-mailowo do dnia 27.03.2023r. 

W programie mamy zaplanowane warsztaty:

-awioniczno-dronowy (możliwość rozmowy z przedstawicielem firmy patronackiej 

-elektroniczny

-logistyczny

-mechaniczny

-informatyczno-robotyczny (m.in.: walki robotów Lego, pokazy robotów: KUKA, NIRYO)

-„koordynator ruchy naziemnego”

– ogólnokształcące

a także zwiedzanie pracowni, symulatora lotów oraz udział w odprawie pasażerskiej.

Termin: 30.03.23r. , godz. 11:00-17:00


Wojskowe Centrum Rekrutacji w Katowicach informuje, że w dniach 17-18 marca 2023 roku w godzinach od 9:00 do 18:00 w obiekcie Centralnego Muzeum Pożarnictwa przy ul. Stadionowej 7A w Mysłowicach odbędą się Wojskowe Targi Służby i Pracy. Zasadniczym celem organizowanego przedsięwzięcia, kierowanego do młodzieży szkół średnich oraz podstawowych województwa śląskiego jest umożliwienie pozyskania cennych informacji związanych z podjęciem służby wojskowej w ramach: Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, Terytorialnej Służby Wojskowej, Szkolnictwa Wojskowego, Oddziałów Przygotowania Wojskowego itp. Jest to również szansa dla młodzieży uczestniczącej w aktualnym procesie edukacji, aby odpowiedni ukierunkować swoją ścieżkę kariery zawodowej na poszczególne formy służby wojskowej.


Nauczyciele i uczniowie Technikum nr 5 Samochodowo – Mechatroniczne im.
Jana Kilińskiego i Branżowa Szkoła I Stopnia nr 7 im. Jana Kilińskiego
zapraszają na TYDZIEŃ KOMPETENCJI ZAWODOWYCH.

Pierwsza edycja odbędzie się w dniach od 20.03  do 24.03.2023 w budynku szkoły oraz na warsztatach szkolnych przy ulicy Kilińskiego 25.

Kolejna edycja planowana jest na kwiecień (od 12.04 do 14 04. oraz 17.04
– 19.04)

Szczegółowa oferta zajęć skierowanych do uczniów szkół podstawowych
znajduje się poniżej.

Jesteśmy otwarci na Państwa oczekiwania i chętnie dostosujemy zajęcia do
Państwa potrzeb.

Zgłoszenia prosimy kierować na maila szkoły
kilinski@ckziu25.sosnowiec.pl. Szczegółowych informacji udziela pan
Roman Bodzioch

nr. telefonu 505 557 616


Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach z wielką przyjemnością zapraszają uczniów klas ósmych,  ich rodziców/opiekunów
oraz wszystkie osoby zainteresowane Naszą ofertą edukacyjną na Dzień Otwarty, który odbędzie się dnia 30 marca 2023 r. Startujemy o godzinie 10:00.
Odwiedzający naszą szkołę będą mogli zapoznać się z proponowaną przez nas ofertą edukacyjną na rok szkolny 2023/2024, zwiedzić nasze sale dydaktyczne oraz wziąć udział w warsztatach fryzjerskich, fotograficznych i hotelarskich. Nie zabraknie również takich atrakcji jak warsztaty z wizażu oraz z projektowania.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i zapewniamy świetną atmosferę!

ZAPRASZAMY!

Dni Otwarte Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji już tuż tuż! Tym samym to ostatni moment, żeby zapisać się lub grupy uczniów na wybrane aktywności w ramach tego wydarzenia!

Zapisy wydłużamy do 3 marca (piątek) br., do godziny 23:59! Link do formularza: https://el.us.edu.pl/ankiety/index.php/725?newtest=Y&lang=pl

Serdecznie zapraszamy wszystkich głodnych sztuki i nauki!