W dniu 2 czerwca 2026r. odbył się V Piknik Profilaktyczno-Integracyjny „Dzień Dziecka z
Uśmiechem i Sercem – bezpieczni w realu”. Impreza była powiązana z obchodami Dnia
Dziecka, ale przede wszystkim była zwieńczeniem wszystkich działań profilaktycznych i
integracyjnych podejmowanych w szkole podczas całego roku szkolnego. W Pikniku wzięła
udział cała społeczność szkolna. Głównym punktem imprezy była gra profilaktyczna, mająca
na celu sprawdzenie wiadomości i umiejętności uczniów dotyczących ogólnie rozumianego
bezpieczeństwa, profilaktyki uzależnień, emocji, relacji rówieśniczych, a także znajomości
gwary śląskiej oraz życia szkoły. Dodatkowymi atrakcjami były rozgrywki sportowe,
konkursy, tańce oraz prowadzona przez członków Szkolnego Klubu Wolontariatu strefa
animacji – malowanie twarzy, warkoczyki, tatuaże, bransoletki. Był to dzień pełen radości,
wspólnej zabawy i budowania więzi między społecznością szkolną. Szczególne
podziękowania należą się wolontariuszom szkolnym, którzy z ogromnym zaangażowaniem
zajęli się organizacją całego przedsięwzięcia.

























