W dniu 16 marca 2024 r. Zespół Szkół nr 7 w Katowicach po raz kolejny gościł uczestników Wiosennego Turnieju Szachowego dla Szkół Podstawowych i Szkół Ponadpodstawowych. Głównym organizatorem turnieju oraz sponsorem nagród był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Katowicach. Przy szachownicy zmierzyło się 67 młodych szachistek i szachistów. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim z tempem gry 10 minut na zawodnika.
W tegorocznym XIV Wiosennym Turnieju Szachowym wystąpiła reprezentacja naszej szkoły w składzie: Olga Fiszer (kl. VII a), Adam Zatorski (kl. VII a), Mateusz Marczak (kl. II a). Olga Fiszer powtórzyła swój ubiegłoroczny sukces i zajęła I miejsce w kategorii dziewcząt szkół podstawowych. Gratulacje dla Olgi!
Serdecznie gratulujemy reprezentacji naszej szkoły i życzymy powodzenia w kolejnych szachowych rozgrywkach.