29 lutego odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród. Poczet sztandarowy naszej szkoły, której patronuje J. Ligoń został zaproszony na tę uroczystość .

W tym roku kapituła przyznała tegoroczne Ligoniowe Laury Ilonie i Marcinowi Świeradowiom – za wytrwałe, owocne oraz inspirujące budowanie harmonii życia małżeńskiego, rodzinnego, duchowego, zawodowego i wolontaryjnego w służbie Bogu i ludziom.

Uhonorowany został także [b]prof. dr hab. Zenon Jasiński– za konsekwentne i wnikliwe badania nad dziejami oświaty i kultury na Śląsku Opolskim i Śląsku Cieszyńskim, zwłaszcza polskiego etnicum na Zaolziu, a także za zaangażowanie na rzecz polsko-czeskiej współpracy naukowej w dziedzinie pedagogiki i kultury regionalnej.

Laur przyznano również Stowarzyszeniu Świętego Celestyna w Mikoszowie – za długoletni trud włożony w rozwój osób dotkniętych niepełnosprawnością od urodzenia do późnej starości.

Nagroda im. Juliusza Ligonia zwana również „Ligoniowym Laurem” jest przyznawana przez środowisko Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Pierwszy raz została wręczona w 1963 roku – to najstarsza nagroda regionalna, która otrzymują osoby i instytucje wybitnie zasłużone dla Ślaska.