Uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 48 wraz z Rodzicami po  raz kolejny wzięli udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji ,, Szlachetna Paczka”. W tym roku przygotowaliśmy paczkę dla  samotnej Pani emerytki będącej w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.
Zbieraliśmy produkty żywnościowe, chemię gospodarczą, ubrania oraz karmę dla zwierząt, którymi opiekuje się Pani. Dzięki wspaniałomyślności dzieci, rodziców oraz pracowników szkoły, udało nam się zebrać wszystkie potrzebne rodzinie produkty i tym sposobem spełnić marzenia .
W sobotę 16 grudnia , przygotowane przez nas podarki trafiły do magazynu ,,Szlachetnej Paczki”, a następnie zostały przewiezione do rodziny.
Pani była zaskoczona ilością otrzymanych darów. Cieszyła się bardzo z podarków. Pani była bardzo mocno podekscytowana i z otwarciem każdej kolejnej paczki zszokowana, jak wiele rzeczy się w nich znajduje. Kobieta nie mogła pohamować łez szczęścia, ciągle mówiła o tym, jakie te nadchodzące święta w końcu będą fajne i nie będzie musiała pożyczać pieniędzy, aby zakupić jedzenie na Święta. Pani Monika nie potrafiła znaleźć odpowiednich słów, aby wyrazić swoją radość z otrzymanych darów.
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy  przyłączyli się do akcji i bezinteresowny dar serca, bo ,,dobro zawsze powraca”.