IBBY (International Board on Books for Young People) – to międzynarodową organizacja non-profit, zajmującą się promocją literatury dziecięcej i młodzieżowej. Została założona w Zurychu w 1953. Obecnie składa się z 70 sekcji działających w różnych państwach na świecie. Polska sekcja istnieje od 1973 roku.

Celem IBBY jest:integracja różnych środowisk związanych z książką dla młodego czytelnika;wspieranie rozwoju książki dla dzieci i młodzieży, popieranie i promocja książki wartościowej pod względem literackim, plastycznym i edytorskim;przyczynianie się do rozwoju literatury dla młodych, jak i wiedzy o tej literaturze, o jej współczesności i historii;promocja w kraju i na świecie wartościowej artystycznie książki dla młodych.

Na stronie www.ibby.plw  zakładce Noty o książkach można zapoznać się z recenzjami o książkach, które zostały uznane za najbardziej wartościowe. Polska sekcja IBBY przyznaje również nagrodę w kategorii Książka Roku.

Z działalnością organizacji oraz z polecanymi przez nią  książkami mieli okazję zapoznać się rodzice uczniów klasy 4b. Oto krótka relacja ze spotkania, które odbyło się  17 maja.