W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

Nasza szkoła połączyła historyczną edukację z promowanie aktywności fizycznej i zorganizowała dzisiaj bieg na dystansie 1963 m na terenie szkoły z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i przepisów sanitarnych. Wszyscy uczestnicy otrzymali naklejki biegowe i okazali wsparcie Ukrainie poprzez przyczepienie wstążek w barwach narodowych Ukrainy. Młodsze klasy pokonały wyznaczony dystans na sali gimnastycznej, starsi uczniowie wykorzystali ciepłą, słoneczną pogodę i biegali na zewnątrz. Klasa 5b i 7a wzięły udział w rywalizacji o zdobycie pakietów biegacza z medalami.