Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 48 po raz kolejny wzięli udział w XXI edycji ogólnopolskiego projektu społecznego ,, Szlachetna Paczka –  2021”. W tym roku przygotowaliśmy paczkę dla starszej osoby będącej w trudnej sytuacji życiowej i materialnej . Zbieraliśmy produkty żywnościowe, chemię gospodarczą, odzież, pościel. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci, rodzicóworaz Szkolnego Klubu Wolontariatuudało nam się zebrać wszystkie potrzebne produkty i tym sposobem spełnić marzenia.

Zebrane artykuły zostały posegregowane, zapakowane do kartonów i ozdobione pięknymi świątecznymi papierami przez naszych wolontariuszy.

W sobotę rano 11 grudnia 2021r., przygotowane przez nas podarki trafiły do bazy w Tychach, a stamtąd do wybranej przez nas Rodziny.

A oto relacja z wręczenia paczek opisana przez wolontariusza „Szlachetnej Paczki” – naszego koordynatora:

„Dzień, w którym dostarczaliśmy paczki był niezwykły. Gdy zadzwoniliśmy do drzwi pani Krystyny od razu nam otworzyła. W momencie, w którym wolontariusze kolejno zaczęli wchodzić z paczkami, pani Krystyna zszokowana stała w holu i zerkała z niedowierzaniem na ilość paczek, którą wnosimy do jej mieszkania. Po pozostawieniu pierwszej części, wróciłam się, aby towarzyszyć przy otwieraniu paczek. Pani Krystyna, pewna tego, że to już wszystko zamknęła drzwi, jednak po moich słowach, że to nie koniec patrzyła na mnie z niedowierzaniem. Ze starannością i spokojem, otwierała każdą z paczek, dokładnie przeglądając jej zawartość. Gdy doszła do butów, od razu wyciągnęła je z pudełka i zaczęła przymierzać. Widać było wzruszenie w jej oczach, gdy mówiła: „Nareszcie mogę iść na spacer i buty mi nie przemokną”. Była tak przejęta tym faktem, że przez kilka minut oglądała buty z niedowierzaniem, kiedy ja pomagałam w odpakowaniu pozostałych paczek. Każda kolejna paczka, którą otwierała, tworzyła na jej twarzy jeszcze większy wyraz zdziwienia i niedowierzania. Gdy z pudełka wyciągnęłam nową lampkę, usłyszałam „Jaka śliczna”. Żegnając się z nią, wciąż widać było zszokowanie wymalowane na jej twarzy. Na pewno tego dnia nie zapomni długo…”.

Pragniemy serdecznie podziękować dzieciom i ich rodzicom za przyłączenie się do akcji i bezinteresowny dar serca, bo ,, dobroć okazana innym, wraca do nas ze zdwojoną siłą”. Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.