Lubisz grać w gry? Interesuje Cię świat nauki? Idealnie! Zapraszamy Cię do stworzenia oryginalnej gry towarzyskiej – może być to gra planszowa lub karciana. Daj się ponieść kreatywności! Zaproś nas do swojego szalonego, naukowego świata! Pokaż nam, że nauka jest bliżej, tuż obok Ciebie. Pokaż, jak można w ciekawy sposób spędzić czas z bliskimi.

Możesz wziąć udział w wyzwaniu zarówno w pojedynkę, jak i zespołowo.

Stwórz zasady gry, elementy materialne (np. karty, pionki) i prześlij nam nagranie pokazujące grę i wyjaśniające jej zasady. Nagranie powinno trwać maksymalnie 5 minut. Możesz dodać nagranie na YouTube’a albo wysłać nam za pośrednictwem wetransfer.com na adres slaskifestiwalnauki@us.edu.pl do 18 lutego 2021

Jeżeli Twoja gra przejdzie merytoryczną weryfikację, udostępnimy nagranie na stronach ŚFN.

Projekty gier będą oceniane przez dr. Tomasza Rożka – ambasadora ŚFN, fizyka, dziennikarza, popularyzatora nauki, prowadzącego kanał na YouTubie „Nauka. To Lubię”. Dowiedz się więcej na temat dr. Rożka: slaskifestiwalnauki.pl/ambasador-tomasz-rozek.

Spośród nadesłanych prac zostaną wyłonione trzy zwycięskie projekty gier. Zwycięzcy otrzymają nagrody, które prześlemy pocztą. Najlepsza gra pojawi się na kolejnej, piątej edycji ŚFN.

Zachęcamy do zabawy, aktywnego spędzania czasu i udowodnienia razem z nami, że nauka jest bliżej!