Drodzy Uczniowie!
Katowiccy policjanci w trosce o bezpieczeństwo najstarszych mieszkańców Katowic z okazji „Dnia Babci i Dziadka” przesłali do wszystkich katowickich szkół podstawowych
„Elektroniczną kartkę z życzeniami dla Babci i Dziadka” przygotowaną przez uczennicę Wiktorię Kaliwoda pasjonującą się informatyką i grafiką z Zespołu Szkół Poligraficzno – Mechanicznych im. Armii Krajowej w Katowicach.
Elektroniczna kartka została wybrana w konkursie pn. „Bezpieczeństwo moich dziadków” wśród uczniów Zespołu Szkół Poligraficzno – Mechanicznych w Katowicach. Zwycięska kartka zawiera życzenia dla seniorów, ostrzeżenie przed oszustami wyłudzającymi przez telefon pieniądze oraz rady dotyczące bezpiecznych zachowań, które pomogą uchronić Waszych bliskich, by nie stali się ofiarą przestępstwa.
Za Waszym pośrednictwem, chcemy dotrzeć do Waszych bliskich w ochronie ich bezpieczeństwa i finansów. Razem możemy powstrzymać oszustów! Zapraszamy do przyłączenia się do naszej akcji profilaktycznej. Co należy zrobić?

Pobierz kartkę (plik pdf) ze strony internetowej Waszej Szkoły lub Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Przekaż kartkę swojej Babci i swojemu Dziadkowi np. pozostawiając ją w skrzynce na listy, w drzwiach lub przesyłając e-mailem. Porozmawiaj ze swoimi bliskimi o czyhających zagrożeniach oraz bezpiecznych zachowaniach, które pomogą ich uniknąć. Jeśli nie macie swojej Babci lub swojego Dziadka, kartkę z życzeniami możecie przekazać samotnemu seniorowi, który jest Waszym sąsiadem czy sąsiadką.

Serdecznie pozdrawiamy!
Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Katowicach