O Konkursie

Firma Trend Micro, jako światowy ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa internetowego, której misją od ponad 30 lat jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowej wymiany informacji na całym świecie, postanowiła w 2008 r. uruchomić program ‘Internet Safety for Kids and Families — ISKF’.

Inicjatywa jest realizowana wyłącznie przez wolontariuszy – pracowników Trend Micro – i dotarła już do ponad 2 400 000 rodziców, nauczycieli i młodych ludzi na całym świecie, promując odpowiedzialne i bezpieczne korzystanie z Internetu.

Wolontariusze w 20 krajach przyczyniają się do zwiększania świadomości i zachęcają do odpowiedzialnego korzystania z nowych technologii w swojej lokalnej społeczności poprzez prowadzenie wykładów dla nauczycieli, dzieci i rodziców, organizację konkursów, prowadzenie kampanii informacyjnych w mediach społecznościowych oraz współpracę z lokalnymi partnerami i instytucjami.

W 2019 roku program ‘ISKF’ uruchomiony został także w Polsce. W ramach jego inauguracji zaproszono dzieci z kilku warszawskich szkół do kina. Oprócz części rozrywkowej najmłodsi mieli okazję posłuchać jednej z wolontariuszek programu, która opowiedziała im o bezpieczeństwie w sieci oraz jak zadbać o odpowiednie ustawienia prywatności podczas korzystania z mediów społecznościowych i grania online.

Kolejnym element realizowanym w ramach programu jest właśnie konkurs online ‘What’s Your Story?’, którego tegorocznym tematem przewodnim będzie pytanie: ‘Jak wyglądałoby Twoje życie, gdyby Internet przestał dziś istnieć?’.

Przedsięwzięcie ma na celu umożliwienie młodzieży oddania głosu w globalnej dyskusji na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu, przy jednoczesnym zachęceniu do pozytywnego korzystania z mediów społecznościowych.

Już w październiku rusza pierwsza polska edycja konkursu „What’s Your Story” na najlepszy film lub plakat. Warto zapoznać się z jego zasadami już dziś. Zachęcamy do udziału!

Formą prezentacji może być wideo (ok. 2-minutowy film) lub plakat. Nadesłane prace konkursowe zostaną poddane ocenie jurorów i nagrodzone według ustalonych kryteriów.

Nagrody:

Zostaną przyznane nagrody w poniższych kategoriach:

 • Uczniowie w wieku 7-10 lat (tylko plakat)

Nagroda za najlepszy plakat: tablet graficzny o wartości do 2000 złotych

 • Uczniowie w wieku 11-15 lat (tylko wideo):

Nagroda za najlepsze wideo (indywidualnie) – kamera sportowa o wartości do 2000 złotych

Nagroda za najlepsze wideo (grupa młodzieży) – bony o wysokości 2000 złotych

 • Szkoły podstawowe (tylko wideo):

Nagroda w postaci wyposażenia szkolnej świetlicy o wartości 5000 złotych oraz nagrody niespodzianki dla uczniów występujących w filmie.

 • Najlepsza praca konkursowa edycji wyłoniona przez jurorów

Nagroda specjalna: bony o wartości 2000 złotych

Kalendarz konkursu:

o            12 października 2020: start konkursu

o            12 października 2020: początek okresu zgłaszania prac

o            17 grudnia 2020: koniec okresu zgłaszania prac

o            18 grudnia 2020: początek okresu wyświetlania filmów i plakatów, ich komentowania i przyznawania im polubień (serduszek)

o            31 stycznia 2021: koniec okresu wyświetlania filmów i plakatów, ich komentowania i przyznawania im polubień (serduszek)

o            1 lutego 2021: Jurorzy rozpoczną ocenę prac

o            9 lutego 2021: ogłoszenie wyników

Ochrona Twoich danych w Internecie jest dla nas ważna

Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Zasady konkursu

Stwórz i zamieść na stronie konkursu dwuminutowy film wideo lub plakat, odpowiadający na powyższe pytanie, a następnie postaraj się, aby Twoja praca uzyskała jak najwięcej wyświetleń, polubień i komentarzy. Filmy i plakaty obejrzane przez największą liczbę widzów znajdą się na finałowej liście i zostaną ocenione przez naszych jurorów, którzy wybiorą zwycięzców. Komentowanie prac wymaga rejestracji na stronie konkursu (tylko raz dla każdej pracy konkursowej).  Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 7 lat. Do konkursu mogą przystąpić osoby indywidualne, szkoły lub grupy młodzieżowe w swoich kategoriach wiekowych (nagrody są przewidziane dla kategorii film i plakat). Jeśli nie masz ukończonych 18 lat, musisz mieć zgodę rodzica lub opiekuna prawnego. Szczegóły poznasz podczas rejestracji online na stronie konkursu.

Twoja praca konkursowa musi spełniać następujące warunki:

 • Praca konkursowa musi być Twoim oryginalnym dziełem, wcześniej niepublikowanym.
 • Nie może naruszać praw autorskich ani innych praw osób trzecich. Jeśli wykorzystujesz muzykę, znak towarowy firmy (logo firmy), obrazy lub fotografie innych autorów, musisz mieć na to zezwolenie. Więcej wskazówek znajdziesz w zakładce „Przydatne linki”.
 • Praca nie może zawierać treści dyskryminujących, obscenicznych, obraźliwych lub oszczerczych.
 • Praca konkursowa powinna być zapisana w jednym z następujących formatów:

*  Film: .wmv, .mov, lub .mp4.

*  Plakat: PDF, .jpg, .png

 • Film może trwać od 30 sekund do 2 minut.
 • Plik z pracą nie może mieć więcej niż 100 MB objętości.
 • Plakat musi zostać stworzony ręcznie, dowolną manualną techniką, plakaty stworzone za pomocą oprogramowania komputerowego nie zostaną zaklasyfikowane
 • Prosimy również o przeczytanie oficjalnego regulaminu, gdzie znajdziesz więcej szczegółów. Powodzenia!

Co mam zrobić po wysłaniu filmu?

Powiadom rodzinę i przyjaciół! Aby zdobyć nagrodę, Twój film lub plakat musi zostać obejrzany przez odpowiednią liczbę widzów i uzyskać dobrą ocenę jurorów. Nie trać więc czasu.  Gdy tylko Twoja praca pojawi się na stronie konkursu, zachęć jak najwięcej osób do jej obejrzenia. Im szybciej, tym lepiej!

Ważne: Komentowanie filmów i plakatów wymaga zalogowania się na stronie internetowej konkursu.

Więcej informacji o tegorocznym pytaniu konkursowym

Wszyscy korzystamy z Internetu w różnych celach. Szukamy tam pomocnych informacji, rozrywki, komunikacji z innymi i światem. Nie potrafimy sobie już wyobrazić życia bez sieci, choć bywają dni, że chcielibyśmy się od niej odłączyć. Bez wątpienia, Internet ma duży wpływ na to, jak żyjemy i postrzegamy świat. Każdy z nas używa jednak Internetu w inny sposób i z innych powodów. Chcielibyśmy dowiedzieć się więcej o wpływie Internetu na Twoje życie. Opowiesz nam swoją historię?

Nasze pytanie brzmi: „Jak wyglądałoby Twoje życie, gdyby Internet przestał dziś istnieć?”

Potrafisz odpowiedzieć na nasze pytanie? Chwytaj za pędzel lub kamerę!

Masz pomysł na filmik? Super! A może wolisz przedstawić historię na plakacie? Wspaniale. Zachęcamy do kreatywności i szczerości we wszystkim, co robisz.

Na uczestników, którzy nakręcą film lub stworzą plakat, odpowiadający na nasze pytanie, czekają atrakcyjne nagrody. Możesz sfilmować akcję na żywo lub zmontować film animowany, z oryginalną muzyką lub bez muzyki. Jeśli zdecydujesz się na plakat, użyj farb, kredek albo dowolnej techniki manualnej. Gdy Twoje dzieło będzie gotowe, opublikuj je i postaraj się, aby zostało obejrzane przez jak najwięcej osób. Wypromuj więc swoją pracę wśród krewnych, znajomych i kolegów ze szkoły, w mediach społecznościowych i wszędzie, gdzie będzie to możliwe!

Potrafisz odpowiedzieć na nasze pytanie? Jeśli tak, opowiedz nam swoją historię! Świat chce ją zobaczyć.