SZANOWNI RODZICE

W związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa prosimy, aby nie posyłali Państwo przeziębionych i chorych dzieci do oddziału przedszkolnego i szkoły. Przypominamy, że niezwykle istotne jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny, w tym częste mycie rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrona podczas kaszlu i kichania. Jednocześnie informujemy, że nie ma powodu do obaw, jeżeli uczeń nie miał kontaktu z osobą chorą.
Zwracamy uwagę, na konieczność powiadomienia najbliższej stacji sanitarno – epidemiologicznej (Katowice ul. Raciborska 39 tel. 32 3512300; dyżur PSSE – 660 686 917 ) lub zgłoszenia się do oddziału zakaźnego lub obserwacyjno – zakaźnego, jeżeli dziecko podróżowało do krajów występowania koronawirusa (w szczególności do Chin, Korei Południowej i Włoch) i ma objawy grypopodobne.
Informujemy, że rodzicom dzieci do 8. roku życia w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy się zasiłek opiekuńczy (art.32 ust.1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz, U. 2017, poz. 1368)
Informacje na temat profilaktyki możecie Państwo znaleźć na stronach:

https://www.gov.pl/…/zdr…/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie.

http://www.wsse.katowice.pl/index.php?c=article&id=458