Dnia 17 listopada 2019r. obchodziliśmy III Światowy Dzień Ubogich. Organizatorem inicjatywy w Katowicach były Fundacja Pomoc Maltańska – Maltańska Służba Medyczna, Wspólnota Dobrego Pasterza i Zupa w Katowicach. Nasza szkoła postanowiła włączyć się w tym roku w pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszego miasta. Dlatego też zajęliśmy się zbiórką przydatnych artykułów.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wielu uczniów i ich rodziców przyniosło na ten cel dary. Oto, co zebraliśmy:

Chusteczki higieniczne – 13p.

Ręczniki – 10szt.

Cukier w saszetkach – 600szt

mydła w kostce – 42szt.

Mydło w płynie – 2szt.

Czekolady – 31szt.

Pasty do zębów – 28szt.

Szczoteczki do zębów – 25szt.

Koce ratunkowe – 2szt.

Czapki – 18szt.

Szaliki – 25szt.

Skarpety – 10p.

Rękawiczki – 5p.

Rękawiczki lateksowe – 110szt.

Kawy – ok. 20szt.

Herbaty – ok. 50szt.

Chusteczki nawilżane – 13p.

Kremy 5szt.

Wszystkie artykuły spoza listy zostaną przekazane na Szlachetną Paczkę.

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu przeliczyli i zapakowali wszystkie dary oraz wykonali kilkadziesiąt kartek świątecznych. Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu – Pani Magdalena Fąfara i pedagog szkolny – Pani Renata Mikołaj zawiozły paczki do Klubu „Wysoki Zamek” w Katowicach – siedziby Wspólnoty Dobrego Pasterza.