Marsze na Orientację to gra terenowa, w której zadaniem uczestnika jest odnalezienie w lesie punktów kontrolnych na podstawie otrzymanej od organizatora mapy w określonym limicie czasu. Punkt kontrolny może być naniesiony na mapę (jako okrąg średnicy ok. 7-10 mm o barwie zbliżonej czerwonej, pomarańczowej lub fioletowej; PK w terenie powinien się znajdować w miejscu odpowiadającym centrum tego okręgu i nie dalej od niego niż 2 mm w skali mapy) lub też jego położenie może wynikać z rozwiązania zadania, postawionego przez organizatora lub koncepcji trasy.

W sobotę, 12. października, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej imprezie na Orientację i po raz kolejny odnieśli sukcesy! Uczniowie klasy 5b wystartowali na trasie TD i zajęli 3 miejsce. Uczennica klasy 8a, Katarzyna Fąfara, wystartowała samotnie na trasie TM, zmierzyła się z zadanami samodzielnego wyznaczenia punktów kontrolnych w terenie i zdobyła 1. miejsce! Gratulujemy!

W przyszłym miesiącu, 16. listopada, w naszej szkole będzie Baza kolejnej imprezy na orientację (XL Marsz na Orientację „Pierwszy śnieg”). Uczniowie naszej szkoły będą zwolnieni z opłaty startowej. Gorąco zapraszamy do spróbowania swoich sił w Lasach Murckowskich : )