2 września odbyła się w naszej szkole akademia inaugurująca nowy roku szkolny 2019/20. Uroczystość miała wyjątkowy charakter z uwagi na 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej i udział w akademii wyjątkowych gości – osób, którym wybuch II wojny światowej przerwał edukację. 1 września 1939 r. dzieci polskie nie usiadły w szkolnych ławkach. Zamiast dzwonka, usłyszały huk armat, świst pocisków, wybuchy bomb. Rozpoczęła się II wojna światowa.
Do tych wydarzeń nawiązała w swoim wystąpieniu pani dyrektor mgr Jolanta Kurzeja –Jopek oraz program artystyczny zaprezentowany przez uczniów. Przekroczenie progu naszej szkoły przez przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończyło ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację. Nasz udział w akcji „Przerwany marsz” było formą podziękowania i oddania szacunku całemu pokoleniu Polskich Dzieci Wojny za ich życie i za to co robili dla Polski. Ich niezłomna i bohaterska postawa powinna być dla nas drogowskazem w nauce, pracy i służbie dla Rzeczypospolitej.
Życzymy wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym. Nauczycielom wyrozumiałości i cierpliwości, a wszystkim uczniom zapału w zdobywaniu wiedzy.