9 maja w naszej szkole odbyła się druga edycja wewnątrzszkolnego konkursu „Wiedzy o Unii Europejskiej”. Celem konkursu było  pogłębienie wiedzy uczniów na temat funkcjonowania UE. Zasady konkursu wzorowane były na popularnym teleturnieju „ Jeden z dziesięciu”. Dziesięciu uczniów z klas 8a, 8b i 6a odpowiadało na pytania związane z tematyką europejską. W jury konkursu zasiadły Pani Wicedyrektor szkoły Izabela Limańska oraz Pani Pedagog Renata Mikołaj. Rywalizacja pomiędzy uczniami była bardzo zacięta. Zawodnicy prezentowali ogromną wiedzę. Ostatecznie zwycięstwo odniosła uczennica klasy 8 b Michalina Posiłek. Drugie miejsce zajął Szymon Mielcarski, a trzecią lokatę Mikołaj Wałek.

         10 maja gościliśmy w naszej szkole Pana Michała Witasa reprezentującego Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Katowicach. Wizyta Pana Michała miała związek z obchodzonym corocznie 9 maja Dniem Europy  oraz 15 – leciem członkostwa Polski w Unii Europejskiej.  Pan Michał przeprowadził czterogodzinne warsztaty dla uczniów klas szóstych i ósmych. Uczniowie podczas zajęć poznali symbole UE, flagi poszczególnych państw członkowskich oraz idee, które przyświecały twórcom wspólnot europejskich. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się również jak zmieniła się Polska przez 15 lat członkostwa w UE. W czasie zajęć uczniowie wykazali się dużą aktywnością oraz sporą wiedzą o Unii Europejskiej. Tematyka zajęć oraz nowatorski sposób ich prezentacji wzbudziły wśród naszych uczniów ogromne zainteresowanie.