10.05.2024 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Poznajemy zawody” w ramach programu  „W poszukiwaniu wizji przyszłości”, na które zostali zaproszeni przedstawiciele klas V i VI.

 Na spotkaniu pt.: „Poznajemy zawody związane z oświatą – pedagog szkolny, psycholog szkolny” mieliśmy przyjemność spotkać się z panią Renatą Mikołaj, która pracuje w naszej szkole jako pedagog szkolny oraz z panią Wiktorią Skrzypek – psychologiem szkolnym.

Pani pedagog i Pani psycholog opowiadały uczniom o pracy w swoich zawodach i odpowiadały na pytania zainteresowanych

23.02.2024 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z cyklu „Poznajemy zawody” w ramach programu „W poszukiwaniu wizji przyszłości”, na które zostali zaproszeni przedstawiciele klas V i VI oraz uczniowie klas VII.

Na spotkaniu mieliśmy przyjemność gościć Pana Leszka Danka – absolwenta naszej szkoły, który pracuje jako kierowca samochodów ciężarowych. Pan Leszek opowiadał uczniom o pracy w tym zawodzie i odpowiadał na pytania zainteresowanych.

19 maja 2023 r. odbyło się spotkanie dla uczniów klas V i VI z cyklu „Poznajemy zawody” w ramach programu „W poszukiwaniu wizji przyszłości”.  Na spotkaniu mieliśmy przyjemność spotkać się z Panią Ireną Wroną – pielęgniarką, która opowiadała o pracy w tym zawodzie i odpowiadała na pytania zainteresowanych.

19 maja 2023 r. odbyło się spotkanie dla uczniów klas V i VI z cyklu „Poznajemy zawody” w ramach programu „W poszukiwaniu wizji przyszłości”.  Na spotkaniu mieliśmy przyjemność spotkać się z Panią Darią Ciszczoń, która pracuje w naszej szkole jako konserwator powierzchni płaskich. Pani Daria opowiedziała uczniom o pracy w tym zawodzie i odpowiadała na pytania zainteresowanych.

17 kwietnia 2023 r. klasy VI złożyły wizytę w Teatrze Dzieci Zagłębia w Sosnowcu. W ramach programu „W poszukiwaniu wizji przyszłości” uczniowie mieli okazje spotkać się z p. Michałem Bałagą – aktorem, który opowiedział im o pracy w tym zawodzie i odpowiadał na pytania zainteresowanych. Uczniowie mieli okazję zobaczyć scenę teatru, kulisy, mogli również wejść na scenę i poczuć się jak prawdziwi aktorzy.

POZNAJEMY ZAWODY – TECHNIK TURYSTYKI

28 listopada 2022 r. odbyło się spotkanie dla uczniów klas V i VI z cyklu „Poznajemy zawody” w ramach programu „W poszukiwaniu wizji przyszłości”.    

Na spotkaniu mieliśmy przyjemność spotkać się z p. Weroniką Niziołek, która pracuje w naszej szkole, jako pomoc nauczyciele a z wykształcenia jest technikiem turystyki. Poznaliśmy charakterystykę zawodu technik turystyki i przeprowadziliśmy wywiad z panią Weroniką.

POZNAJEMY ZAWODY – KRAWIEC

28 listopada 2022 r. odbyło się spotkanie dla uczniów klas V i VI z cyklu „Poznajemy zawody” w ramach programu „W poszukiwaniu wizji przyszłości”.    

Na spotkaniu mieliśmy przyjemność spotkać się z Panią Marią Rodak – babcią ucznia klasy 6a Pawła Tomasika, która pracowała jako krawcowa. Uczniowie przeprowadzili wywiad z panią Marią. Podczas wywiadu dowiedzieliśmy się m.in., że wyuczony zawód pani Marii to fotograf. Jako krawcowa pani Maria pracowała przez przypadek, ale bardzo lubiła swoją pracę.