Wyjazd do kina na „Avatar 2”????????????

A do kina szliśmy tak:

Kręgielnia Bażantowo ????

Aquapark „Nemo” ????‍♀️????

Ogród świateł: Pinokio

Wieczór mikołajkowy w szkole ????

Wieczór andrzejkowy w szkole

Katowice wieczorową porą vol. 1 – Ligota

Zawsze w środku tygodnia, zawsze w innym terenie, zawsze na trzech trasach do wyboru: rodzinna (brak limitu osób w zespole), OPEN (solo lub w parach), PROFI (tylko solo). Chętnych było wielu, ale tylko nielicznym udało się pokonać lenia i wystartować 😉 

Alpakarnia Poczesna

29 czerwca 2022 grupa Aktywni SP48 wybrała się do Alpakarni Poczesna. Znacie alpaki ????? Są puszyste, mają długie szyje i są mega towarzyskie!

Alpaka to południowoamerykański, trawożerny ssak parzystokopytny z rodziny wielbłądowatych. Zwierzę udomowione, hodowane dla wełny i mięsa, przypomina nieco lamę, ale jest mniejsze i z budowy ciała bardziej podobne do owcy. Wzrostem zbliżone do człowieka, o przeciętnej wadze 50-80 kilogramów, nie występuje dziko, jest hodowane na wysokościach między 4000 a 5000 m n.p.m w Ekwadorze, Boliwii, Chile i Peru. Na szczęście nie musimy jechać aż tak daleko, albowiem mamy je w naszym województwie 🙂

W Alpakarni Poczesna mieszka ponad 100 alpak ???? i około 20 innych różnych rodzajów zwierząt ???????????????????????????? Część zwierząt jest odgrodzona, ale alpaki i kozy swobodnie spacerują po rozległym terenie alpakarni. Są spokojne, lubią był głaskane i przytulane. Wszystkie spacerujące zwierzęta można uraczyć poczęstunkiem zakupionym w kasach biletowych.

Najbardziej łasy na pieszczoty i najgłodniejszy był osioł z rasy Poitou, który głośnym krzykiem domagał się karmy i pieszczot.

Kontakt ze wszystkimi zwięrzętami wzbudził w nas wiele emocji i radości❤️????❤️!

Wieczór sportowy dla klas 4-6

8. czerwca Grupa Aktywni SP48 w składzie klas 4-6 spotkała się w szkole na wieczorze sportowym. Przez 4 godziny dzieliliśmy się na różne drużyny i graliśmy w różne dyscypliny sportowe. Na koniec zjedliśmy pyszna pizzę ????. Było fantastycznie ❤️!

Parki i lasy Katowic, czyli cykl popołudniowych imprez na orientację, część 2.

Znowu! Tym razem grupa Aktywni SP48 w liczniejszym składzie! Podział nastąpił już na Murckach: Ci bardziej fit pojechali na Podlesie rowerami ????????????

Po krótkiej odprawie startowej wyruszyliśmy z mapami na poszukiwania punktów kontrolnych. Las bardzo nam się podobał i chętnie wrócimy tam na wycieczkę rowerową ????

Grupa fit założyła sobie, że musi się zmieścić w czasie 50 minut. Zadanie zostało wykonane ????????????

W drodze powrotnej mieliśmy czas na sesję zdjęciową przy stawach na Kostuchnie. Na Murcki wróciliśmy zbyt szybko, by czekać na zachód słońca na hałdzie ????

Parki i lasy Katowic, czyli cykl popołudniowych imprez na orientację, część 1.

Zawsze w środku tygodnia, zawsze w innym terenie, zawsze na trzech trasach do wyboru: rodzinna (brak limitu osób w zespole), OPEN (solo lub w parach), PROFI (tylko solo). Tym razem w imprezie zadebiutowali uczniowie klasy 6 na trasie Rodzinnej. Chętnych było wielu, ale tylko nielicznym udało się pokonać lenia i wystartować 😉

WIELKANOCNA GRA TERENOWA

W Wielki Czwartek pogoda była idealna do wzięcia udziału w Wielkanocnej grze terenowej organizowanej na terenie Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Siedemnastu śmiałków ???????????? z grupy Aktywni SP48 podjęło wyzwanie i biegając z mapą rozwiązywało zadania i rysowało mapę dla zagubionego baranka Franka. Misja zakończyła się sukcesem – Franek odnalazł swoje stado :D!

Wigilijne spotkanie

Jeszcze przed nauką zdalną w szkole odbyło się spotkanie wigilijne dla Grupy Silni i Mocni, ich sympatyków oraz szkolnych wolontariuszy. Atmosfera świąteczna zapanowała dużo wcześniej, przed rozpoczęciem spotkania, kiedy wspólnie ustroiliśmy stół, przygotowywaliśmy łakocie i napoje, słuchaliśmy świątecznej muzyki.  Każdy kto przyszedł był bardzo pomocny i chętny, by sprawić radość innym. Wspólnie udekorowaliśmy świąteczne pierniczki, złożyliśmy sobie życzenia i  podsumowaliśmy rok 2021. Na koniec rozegraliśmy bożonarodzeniowy quiz i świąteczne kalambury. Zapachniało prawdziwymi Świętami ????

Dzień plastycznej kreatywności

Dzień 7 grudnia 2021r. był w naszej szkole dniem plastycznej kreatywności. Każdy uczeń mógł wykazać się swoim talentem, pomysłowością, chęcią i wykonać kartkę świąteczną.
Zajęcia pt. „Plastyczne inspiracje” były realizowane w ramach Środowiskowego Programu Profilaktycznego „Ciekawa szkoła” i wypadły w czasie Świątecznego Tygodnia Życzliwości.
Nie tylko członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu, ale też inni uczniowie poświęcili swój czas po lekcjach i sporządzili kartki świąteczne. Kartki wraz z pięknymi życzeniami od społeczności szkolnej zostały przekazane pensjonariuszom Dziennego Domu Seniora Krasowy Dwór w Mysłowicach.

Wspólna zabawa

Spędzanie czasu razem, podejmowanie wspólnych wyzwań łączy i uczy współpracy. Kolejną okazją do zacieśniania więzi był dla starszej części  grupy „Silni i mocni” wyjazd na kręgle w Świątecznym Tygodniu Życzliwości z panią pedagog i psycholog.  Nasza szkoła zajęła wszystkie tory na kręgielni, a każda z drużyn zagrała po 2 mecze. Mimo rywalizacji panowała atmosfera życzliwości ????. Okazało się, że wielu graczy ma wielki talent, którego wcześniej nie byli świadomi! Gratulujemy wszystkim wyników! Każda podjęta próba to wielka sprawa. Całą imprezę rozpoczęliśmy od listów życzliwości i wdzięczności, które przygotowywał każdy z uczestników wyprawy, teraz czekają na dotarcie do adresatów.

Wyjście odbyło się w ramach Środowiskowego Programu „Ciekawa szkoła”.

Uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych wzięli udział w debacie na temat uzależnień. Następnie uczniowie należący do Grupy Aktywni SP48 przygotowali w programie Canva plakaty propagujące walkę z alkoholizmem i narkomanią.

Szkolny Klub Filmowy prezentuje swoje hobby, zainteresowania oraz relacje z wycieczek w ramach Programu Profilaktycznego „Ciekawa szkoła”: