Wigilijne spotkanie

Jeszcze przed nauką zdalną w szkole odbyło się spotkanie wigilijne dla Grupy Silni i Mocni, ich sympatyków oraz szkolnych wolontariuszy. Atmosfera świąteczna zapanowała dużo wcześniej, przed rozpoczęciem spotkania, kiedy wspólnie ustroiliśmy stół, przygotowywaliśmy łakocie i napoje, słuchaliśmy świątecznej muzyki.  Każdy kto przyszedł był bardzo pomocny i chętny, by sprawić radość innym. Wspólnie udekorowaliśmy świąteczne pierniczki, złożyliśmy sobie życzenia i  podsumowaliśmy rok 2021. Na koniec rozegraliśmy bożonarodzeniowy quiz i świąteczne kalambury. Zapachniało prawdziwymi Świętami 😊

Dzień plastycznej kreatywności

Dzień 7 grudnia 2021r. był w naszej szkole dniem plastycznej kreatywności. Każdy uczeń mógł wykazać się swoim talentem, pomysłowością, chęcią i wykonać kartkę świąteczną.
Zajęcia pt. „Plastyczne inspiracje” były realizowane w ramach Środowiskowego Programu Profilaktycznego „Ciekawa szkoła” i wypadły w czasie Świątecznego Tygodnia Życzliwości.
Nie tylko członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu, ale też inni uczniowie poświęcili swój czas po lekcjach i sporządzili kartki świąteczne. Kartki wraz z pięknymi życzeniami od społeczności szkolnej zostały przekazane pensjonariuszom Dziennego Domu Seniora Krasowy Dwór w Mysłowicach.

Wspólna zabawa

Spędzanie czasu razem, podejmowanie wspólnych wyzwań łączy i uczy współpracy. Kolejną okazją do zacieśniania więzi był dla starszej części  grupy „Silni i mocni” wyjazd na kręgle w Świątecznym Tygodniu Życzliwości z panią pedagog i psycholog.  Nasza szkoła zajęła wszystkie tory na kręgielni, a każda z drużyn zagrała po 2 mecze. Mimo rywalizacji panowała atmosfera życzliwości 😊. Okazało się, że wielu graczy ma wielki talent, którego wcześniej nie byli świadomi! Gratulujemy wszystkim wyników! Każda podjęta próba to wielka sprawa. Całą imprezę rozpoczęliśmy od listów życzliwości i wdzięczności, które przygotowywał każdy z uczestników wyprawy, teraz czekają na dotarcie do adresatów.

Wyjście odbyło się w ramach Środowiskowego Programu „Ciekawa szkoła”.

Uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych wzięli udział w debacie na temat uzależnień. Następnie uczniowie należący do Grupy Aktywni SP48 przygotowali w programie Canva plakaty propagujące walkę z alkoholizmem i narkomanią.

Szkolny Klub Filmowy prezentuje swoje hobby, zainteresowania oraz relacje z wycieczek w ramach Programu Profilaktycznego „Ciekawa szkoła”: