W sali gimnastycznej naszej szkoły od 22 kwietnia do 25 kwietnia 2024 roku będzie prezentowana wystawa „Życie przechowane. Mieszkańcy Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego z pomocą Żydom w czasie II wojny światowej”.

Wystawa przenosi nas w świat ludzi o wielkich i niezłomnych sercach opowiada o ich odwadze, wierze, nadziei, miłości, o tym co powinniśmy czynić żeby ocalać wszystko co najważniejsze. Ukazuje perspektywę zarówno ratujących jak i ratowanych. Mówi o sensie i potrzebie niesienia pomocy ludziom w potrzebie. Kilkanaście wybranych historii prezentowanych na wystawie przedstawia losy mieszkańców Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego, którzy dzięki swoim wyborom i czynom na zawsze zostali utrwaleni na kartach historii. Wielu z nich wyróżniono Medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, niektórym przyznano go dopiero pośmiertnie. Prezentowana w szkole wystawa została przygotowana przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Murcek do odwiedzenia naszej szkoły i zapoznania się z wystawą codziennie od 8:00 do 15:00.