I turnus:

Udział w seansie „Słońce nasza gwiazda” oraz warsztatach „Słoneczna pogoda” w Planetarium Śląskim.

Zwiedzanie Nikiszowca, będącego zabytkiem wpisanym na listę Pomników Historii. Udział dzieci w warsztatach  plastycznych nt. „Kosmiczne ferie” w Dziale Etnologii Miasta O/Muzeum Historii Katowic w Katowicach- Nikiszowcu.

Zwiedzanie centrum Katowic oraz udział w seansie filmowym „Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa.”

Wizyta w Centrum Edukacji Ekologicznej przy Zespole Szkół nr 2 w Katowicach-Murckach. Udział w warsztatach: – „Zaczarowana glina” oraz „Z naturą za pan brat”.

Wizyta w Parku Słupna oraz w Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Zwiedzanie muzeum oraz udział uczniów w warsztatach „Bezpieczny dom”.

II turnus:

Podczas ferii zimowych w dniach 05.02.2024 – 09.02.2024 w naszej szkole odbył się drugi turnus półkolonii, w którym uczestniczyło 25 dzieci z klas 1-6. Uczestnicy półkolonii brali udział w szczegółowo przygotowanym programie, który składał się z wielu atrakcyjnych propozycji takich jak m. in.: seans filmu „Katak – podwójna przygoda”, zwiedzanie Muzeum Historii Katowic oraz Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach, a także seans „ Słońce nasza gwiazda” w Śląskim Parku Nauki (Planetarium). Ponadto uczniowie uczestniczyli w wielu warsztatach np: „Zaczarowana glina” czy „Z naturą za pan brat” w Centrum Edukacji Ekologicznej przy Zespole Szkół nr 2 w Katowicach-Murckach. Aktywności te zostały uwiecznione na zamieszczonych zdjęciach.