W czwartek 9 listopada br., z okazji Święta Niepodległości, w naszej szkole została zorganizowana Wieczornica. Na pamiątkę 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przygotowali patriotyczny montaż muzyczno-słowny, którego temat przewodni stanowiła miłość do ojczyzny.

Po uroczystym powitaniu wszystkich obecnych przez Panią Dyrektor, nastąpiła część właściwa uroczystości. Na oprawę muzyczną złożyły się występy chóru A`vista oraz szkolnych zespołów Belcanto i Piccolo Belcanto. Ten szczególny, dla naszej społeczności szkolnej, wieczór listopadowy został uświetniony przez bogaty repertuar muzyczny, w ramach którego wybrzmiały m.in. takie pieśni jak: Gaude Mater Polonia, Rota, Ojczyzno ma, czy Modlitwa o pokój. Nie zabrakło również, recytowanych przez uczniów naszej szkoły, patriotycznych wierszy autorstwa Antoniego Słonimskiego, Tadeusza Różewicza oraz Wandy Chotomskiej.

Wszyscy uczestnicy z uwagą i wzruszeniem wysłuchali przygotowanych występów, a na zakończenie wzięli udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych oraz uroczyście odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Po zakończeniu części artystycznej wszyscy przybyli zostali zaproszeni na słodki poczęstunek oraz kiełbasę z grilla.