Na początku września wystartowała akcja Lidl Polska – „SzkołyPełne Talentów”. Do tej pory dołączyło do niej ponad 6,5 tysiąca szkół, wśród nich ponad 900 placówek z województwa śląskiego. Klienci sklepów Lidl Polska mogą je wspierać, przekazując na ich rzecz specjalne kupony, czyli Talenciaki.


Szkoła to miejsce, w którym budzą się pierwsze pasje, rozwijają zainteresowania i – bardzo często – to właśnie w nich dzieci osiągają pierwsze sukcesy. Osiągnięcia, które potem motywują, a nawet wyznaczają ścieżkę kariery. Niestety nie wszystkie szkoły dysponują nowoczesnym sprzętem, który umożliwiłby dzieciom jednakowe szanse na rozwijanie talentów. Z pomocą przychodzi sieć Lidl Polska. Od 5 września br. klienci sklepów za codzienne zakupy otrzymują Talenciaki, czyli specjalne kupony, które mogą przekazać na rzecz dowolnej, wybranej przez siebie szkoły. W zamian za punkty Lidl Polska przekaże szkołom w całym kraju wysokiej jakości sprzęt i wyposażenie. W ten niezwykły sposób sieć dziękuje za 20 lat spędzonych w Polsce i ma nadzieję obudzić młode talenty. Akcja potrwa łącznie 10 tygodni.
Dodatkowo – każdy Talenciak to los w loterii dla szkół. Losowania odbywają się co dwa tygodnie. To szansa na wygranie dodatkowych, specjalnych nagród, np. kompletnie wyposażonej sali komputerowej czy sprzętu elektronicznego.


W trakcie pierwszych tygodni do akcji dołączyło ponad 6 500 szkół ze wszystkich województw, to ok. 28% wszystkich szkół w Polsce. Blisko 70% wszystkich szkół ma już Talenciaki na swoim koncie. Nic dziwnego, bo ich liczba robi wrażenie. Łącznie, od startu akcji, klienci sklepów Lidl Polska przekazali na rzecz szkół 2,5 miliona Talenciaków. Ze Śląska do akcji zarejestrowało się aż 941 placówek.


Jak zdobyć Talenciaka?
Robiąc codzienne zakupy w Lidl Polska, można wesprzeć wybraną przez siebie szkołę. Aby to zrobić, należy dokonać zakupów za min. 50 złotych (w tym przynajmniej jedno warzywo lub jeden owoc), następnie przy kasie odebrać kupon Talenciaka, a później przekazać go szkole. Z kolei Talenciaka można przekazać, wrzucając go do specjalnego pudełka w szkole lub skanując kod QR, który znajduje się na kuponie.