W dniu 5 maja odbyło się podsumowanie szkolnych dni kariery i przedsiębiorczości, jakie miały miejsce w naszej szkole.

Konkurs „Mój pomysł na firmę”

Najważniejszą częścią imprezy było wyłonienie szkolnych zwycięzców konkursu drużynowego dla klas 5-8: „Mój pomysł na firmę”. Pierwszy etap konkursu miał miejsce podczas warsztatów z panią psycholog i panią bibliotekarką. W czasie zajęć drużyny wcielały się w rolę młodych przedsiębiorców i zakładali firmy, w których chcieliby pracować. Drużyna, która wygrała konkurs w klasie prezentowała swój pomysł na forum szkoły.

 Goście naszej Gali: doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Śląskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP w Katowicach- pani Elżbieta Marcinkowska oraz pani Dagmara Kubiczek wraz panią wicedyrektor Gabrielą Maciejek wyłonili laureatów szkolnego konkursu. Oto oni:

1 miejsce: kl. 5a RESTAURACJA PEŁNY BRZUSZEK

Paweł Tomasik
Kevin Machalica
Ivan Budjakow
Maksymilian Ziemla

2 miejsce: kl. 8a WHEATHER SHAMANS

Wiktor Ratajczak
Michał Jarczyński
Łukasz Dolot
Filip Kasperek
Oliwier Sabuda

3 miejsce: kl. 7b FIRMA KOSMETYCZNA: ZEBROWO.PL

Natalia Kospyrda
Oliwia Niziołek
Karina Urban
Julia Wiejacka
Natalia Koza

Pozostali zwycięzcy konkursów klasowych:

5b: Firma transportowa: EPOLOGISTIC

Bartosz Święs
Paweł Otorowski
Marcin Mamczur
Olaf Wojcieszczyk

6: Firma NATURALNE DOBRO

Maria Anton
Lena Urych


7a: Firma ZOOBAKE
Julia Siwy
Oliwia Grzybek
Martyna Olejniczak
Julia Kołaczyk

8b Firma LUXORIUS

Małgorzata Kempa
Justyna Jastrzębska
Maria Tomczak
Kamila Kudla

Podczas imprezy odbył się również konkurs dla publiczności z wiedzy o zawodach oraz bankowości i przedsiębiorczości. Poprawna odpowiedź na pytanie była nagradzana ????

Konkurs „Mój wymarzony zawód”

Uczniowie klas 1 – 4 wzięli natomiast udział w konkursie pt. „Mój wymarzony zawód”. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-2 oraz 3-Spośród wielu wspaniałych prac Jury w tym samym składzie wybrało następujących zwycięzców:

laureaci z klas 1-2:

1 miejsce: Łucja Eichhorn z klasy 1b

2 miejsce: Martyna Gałdecka z kl. 1b

3 miejsce: Patryk Syrek z klasy 1a

wyróżnienie: Dobrosława Bartosz z klasy 1b

laureaci z klas 3-4 to:

1 miejsce: Małgorzata Marczak z klasy 4a

2 miejsce: Weronika Kudla z kl. 3b

3 miejsce: Zofia Winkler z klasy 4b

wyróżnienie: Wiktoria Kowolik z klasy 3b

Wszyscy laureaci konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i Śląską Wojewódzką Komendę OHP w Katowicach. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Uczniowie klas 7 i8

Miło nam poinformować, że w ogólnopolskim konkursie internetowym pt. „Dokonuję Właściwych wyborów” zwycięzcą został uczeń naszej szkoły -Wojciech Boba z klasy 7a.

Konkurs odbył się w ramach projektu „Ekonomia na co dzień” organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości  przy współpracy Narodowego Banku Polskiego oraz Fundacji Warszawski Instytut Bankowości.

Katowice Miastem Fachowców

Podczas dni kariery i przedsiębiorczości uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w projekcie Urzędu Miasta: Katowice Miastem Fachowców, dzięki któremu mogli poznać różne miejsca pracy i szkoły ponadpodstawowe pozwalające na zdobycie kwalifikacji zawodowych. Uczniowie poznali następujące miejsca:

– Sieć Badawczą Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG- instytut specjalizuje się w informatyce stosowanej oraz technologiach informacyjnych. Prowadzi badania naukowe i wdrożeniowe, a także realizuje krajowe i międzynarodowe projekty w zakresie cyberbezpieczeństwa, relacja ze spotkania: https://www.emag.lukasiewicz.gov.pl/pl/aktualno%C5%9Bci_/item/485-tak-wygl%C4%85da%C5%82o-5-spotkanie-z-uczestnikami-programu-katowice-miastem-fachowc%C3%B3w

-BFC Nieruchomości Johann Bros – firma zajmująca się budową i sprzedażą mieszkań. Uczniowie poznali w niej zawody związane z projektowaniem wnętrz i prowadzeniem robót budowlanych.

– Zespół Szkół Poligraficzno-Mechanicznych w Katowicach im. Armii Krajowej oraz Zespół Szkół nr 2 im. J.Iwaszkiewicza zapoznając się z ofertą edukacyjną.

Oto reportaż ze szkolnych wyjazdów: 

Doradztwo zawodowe

Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez doradców zawodowych z z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Śląskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP w Katowicach, a rodzice mieli możliwość skorzystać z konsultacji indywidualnych z doradcami zawodowymi z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3.