Ostatni tydzień roku szkolnego 2020/2021 obfitował w wydarzenia. Ostatnie dni przed wakacjami poświęciliśmy ważnym sprawom, którymi są bezpieczeństwo i integracja. Dlatego też zorganizowaliśmy Szkolny Tydzień Integracji i Profilaktyki. W ramach tego tygodnia odbyły się w klasach: 4, 5, 6, 7 i 8 zajęcia ze specjalistami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 5 oraz OHP dotyczące integracji i profilaktyki. Wychowawcy wszystkich klas przeprowadzili zajęcia profilaktyczno-wychowawcze związane z bezpiecznym wypoczynkiem podczas wakacji w mieście, w trakcie podróży, w górach, nad wodą. Zajęcia te były ostatnimi w tym roku szkolnym, realizowanymi zgodnie z Miejskim Programem Profilaktycznym „Bezpieczne Dziecko – Przyjaciel Sznupka. Bezpieczny Nastolatek”, w którym nasza szkoła uczestniczy od wielu lat. Dodatkowo młodsi uczniowie obejrzeli cykl krótkich bajek o bezpieczeństwie podczas rozmaitego wypoczynku. Dzieci przypomniały sobie numery alarmowe, z których – w razie potrzeby – należy skorzystać.
Środa była Szkolnym Dniem Integracji. Jako, że dopisała pogoda – mogliśmy urządzić piknik szkolny oraz terenową Grę Szkolną „W poszukiwaniu szczęścia”. Podczas, gdy uczniowie jednych klas uczestniczyli w Grze, inni rozgrywali mecze piłki nożnej, grali w gry planszowe, bawili się i jedli smakołyki.
Podczas Gry każda grupa – szukając szczęścia – miała do wykonania różnorodne zadania. Uczniowie musieli odnależć swoje mocne strony, zapisać swoje marzenie na samolocie, wybrać najważniejsze życiowe wartości, odgadnąć emocje na buźkach, podjąć decyzje związane ze zdrowym stylem życia, wolnym od nałogów i uzależnień. Po wykonaniu wszystkich zadań, każda grupa w tajemniczym miejscu szkolnego ogrodu odnalazła SZCZĘŚCIE.
W ramach Szkolnego Tygodnia Profilaktyki i Integracji niektóre klasy bawiły się na swój sposób: chodząc na spacery klasowe, podczas zajęć na basenie, integrowały się z rodzicami na klasowych ogniskach oraz ciekawie spędzając czas w swoich klasach.
Bardzo cieszymy się, że wszystkie zaplanowane działania udały nam się, a uczniowie byli bardzo zadowoleni i świetnie wspólnie bawili się.