Wiosna zawsze napawa optymizmem i radością, dlatego mimo wciąż prawie zimowych temperatur, chcemy stanąć na wysokości zadania i podjąć wyzwanie obudzenia POZYTYWNEGO MYŚLENIA!!! Każdego dnia czeka Was nowa przygoda, która wprowadzi Was w dobry nastrój. Zapraszamy do aktywności i zabawy!!!
Pani Pedagog i Pani  Psycholog

PONIEDZIAŁEK

Czy znasz wszystkie sposoby na poprawę nastroju? – news

i szkolny ranking: „Mój sposób na poprawę nastroju”

────

WTOREK

Dzień wysyłania pozytywnych wiadomości

────

ŚRODA

Dzień uśmiechu

– ranking najlepszych żartów

────

CZWARTEK

Czy jesteś optymistą?

– test

i konkurs: optymistyczna klasa

────

PIĄTEK

Dodatkowa dawka optymizmu ?

Bądź dobrej myśli, bo po co być złej!

KONKURSY:

Turniej żartów: wybieramy najśmieszniejszy żart, prześlij swój ulubiony dowcip (jeden)do wtorku, do godziny 19.00 przez czat lub  wulkan do pani psycholog, a w środę najlepsze z nich zostaną opublikowane i wezmą udział w szkolnym głosowaniu.

Optymistyczna klasa: zachęcamy przez cały tydzień na wprowadzenie optymistycznych awatarów lub optymistycznych elementów w ubiorze, a w czwartekrobimy zdjęcia w klasie: klasa, w której najwięcej osób będzie miało optymistyczny awatar lub element – wygrywa bardzo pozytywną nagrodę klasową.

Optymistyczny portret:  przygotuj optymistyczne przebranie i zrób sobie w nim zdjęcie, prześlij je do piątku do pani pedagog przez czat lub opublikuj na tablicy. Najlepsze przebrania zostaną nagrodzone.

Karta pozytywnego myślenia:  chętni uczniowie klas 1-6 wypełniają codziennie KARTĘ PM (pozytywnego myślenia), do pobrania na Tablicy, wypełnione karty przesyłają do 4 maja do pani psycholog. Realizacja zadań Karty PM wiąże się z otrzymaniem dodatkowych punktów do oceny zachowania. Wśród uczniów, którzy złożą karty zostanie przeprowadzone losowanie nagród.

Nie trzeba wierzyć w cuda, wystarczy wierzyć w siebie!