Czym najczęściej zajmujemy się w domu? Co polecamy innym? Na podstawie danych z ankiety przeprowadzonej wśród uczniów klas I-VIII naszej szkoły powstał ranking najbardziej popularnych sposobów na spędzenie czasu podczas pandemii pod hasłem „#ZostańwdomuSP48”

Pierwsze miejsce: PLANSZÓWKI i GRY KARCIANE

Drugie miejsce: UCZENIE SIĘ

Trzecie miejsce: ROZMOWY Z RÓWIEŚNIKAMI oraz  INTERNET oraz GRY KOMPUTEREOWE

  • SPORT
  • CZYTANIE
  • GOTOWANIE
  • ŚPIEWANIE
  • GRA W SZACHY I WARCABY
  • MAJSTERKOWANIE I SZYCIE
  • INNE POLECANE:  zabawa z rodzeństwem, zabawa z domowymi zwierzętami, słuchanie muzyki, prace plastyczne, lotki, gra w statki, gra w państwa-miasta, kalambury, pomoc rodzicom, trening, gry planszowe przez kamerkę, odpoczywanie, spacer, e-sport.

W kategorii planszówka pojawiło się bardzo dużo tytułów! Podaję wszystkie, żeby posłużyły za inspirację: Chińczyk, Scrabble, 5 sekund, Rummiclub, Eurobusiness i Monopol, Uno, karty, Kalambury, Drabinki, Postaw na milion, Rycerstwo, Framer, Pełny kurnik, Gnaj do celu w PRL-u, Udongo, Wsiąść do pociągu, bierki, Zgadnij kto? gry LEGO. W grupie Internet i gry komputerowe, to najczęściej wpisywano: youtube, Netflix, gry logiczne, Minecraft, Forza Horizon 4.   Kontaktując się ze sobą najczęściej używacie telefonu, a w drugiej kolejności komputera i whatsappa. Sport to zazwyczaj: gimnastyka, taniec, skakanka i trampolina, podciąganie, karate, lekcje w-f, a z zajęć wymagających wyjścia na podwórko/do ogrodu to: bieganie, deskorolka, rolki, rower, hulajnoga, koszykówka i siatkówka, gra w paletki. Bardzo duża różnorodność dotyczyła również polecanych pozycji książkowych, wymienię między innymi książki Holly Webb, lektury: np. Krzyżacy, Alchemik P. Coelho, kryminały. W sprawie gotowania, największą popularnością cieszą się przysmaki słodkie: ciasta, ciasteczka, naleśniki, pancakes, racuchy, ale niektórzy z Was przygotowują obiady i np. pierogi.

Cieszy nas, że tak duża różnorodność Waszych zajęć i pomysłowość! …to wiele odkrytych talentów. Dziękujemy za udział w zabawie. Ważne, żebyśmy nadal pozostawali w domu.