Drodzy Uczniowie.
Od dzisiaj Wasza nauka szkolna realizowana będzie zdalnie, na odległość, czyli zupełnie inaczej niż dotychczas. Stan epidemii, jaki ogłoszono w naszym kraju, wiele zmienia w naszym życiu. Szkoła też musi zmienić sposób swojego działania. Otrzymaliście plan zajęć edukacyjnych, które realizować będziecie w domu, pod kierunkiem Waszych nauczycieli.
To Wy będziecie teraz decydować, o której godzinie, w danym dniu, przystąpicie do lekcji. Nauczyciele będą kierować Waszą pracą, wysyłając Wam materiały lekcyjne, wskazując adresy stron internetowych, linki do platform edukacyjnych, z których wspólnie będziecie korzystać. Ta sytuacja wymaga od Was wielkiej samodyscypliny, gdyż tak realizowane lekcje są dla Was obowiązkowe. Nauczyciele w sposób przez siebie wybrany
mają obowiązek oceniać Wasze zaangażowanie w pracę oraz jej efekty. Mogą to robić w różny sposób: na platformach edukacyjnych, na których są narzędzia do obserwowania tego czy i jak wykonujecie polecenia, zlecając Wam wysyłkę prac poprzez pocztę elektroniczną, mogą także zadzwonić do Was, by sprawdzić poprawność wykonania zadania lub też poziom
zapamiętania przerobionego materiału. W kontaktach z nauczycielami zawsze możecie zgłosić pytania, zasygnalizować swoje problemy, poprosić o pomoc. W Waszym imieniu mogą to także uczynić rodzice.
Wasi wychowawcy klas będą mieli stały kontakt z Wami. Zawsze możecie do nich napisać e-maila, przekazać informację przez dziennik elektroniczny, w tym pomogą Wam Wasi rodzice. Dla nas wszystkich to dość trudny czas. Mogą się pojawić różne problemy. Pani psycholog jest gotowa pomagać Wam w ich rozwiązaniu. Pełnić będzie dla Was i Waszych rodziców telefoniczne dyżury, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 12:00 do 14:00 pod numerem telefonu 577 314 463. Wychowawcy świetlicy szkolnej przygotują dla uczniów klas 1-4 ciekawe propozycje zajęć rozwijających zainteresowania i zdolności manualne. Posłużą one Wam do uatrakcyjnienia czasu spędzanego w domu, bez osobistych kontaktów z kolegami i koleżankami. Zaglądajcie na stronę internetową. Tam znajdziecie:
ogłoszenia konkursów szkolnych, komunikaty, propozycje czytelnicze, zagadki i inne informacje, które mogą być Wam przydatne. Musicie być aktywni i włączać się we wszelkie inicjatywy proponowane przez szkołę. Każdy z Was powinien dbać o to, by uzbierać jak najwięcej punktów potrzebnych do ustalenia satysfakcjonującej go oceny zachowania.
Korzystajcie już teraz z możliwości stwarzanych Wam przez poszczególnych nauczycieli, nie czekajcie na koniec roku szkolnego.
To wszystko dzisiaj wydaje się nam i Wam takie trudne, ale myślę, że wraz
z upływem czasu wszyscy oswoimy się z tymi nowymi zasadami naszej współpracy.
Życzę Wam zdrowia, dużo zapału do pracy i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i realizacji innych szkolnych zadań. Muszę Wam powiedzieć, że bardzo tęsknię za Wami : (
Jolanta Kurzeja-Jopek