Tuż po meczu PlusLigi GKS Katowice – Aluron Virtu CMC Zawiercie rozegrano turniej finałowy III edycji akcji „Zagraj w Spodku”. W całej imprezie wzięła udział ponad setka dzieci.


„Zagraj w Spodku” to akcja zorganizowana przez GKS Katowice wspólnie z Wielosekcyjną Akademią „Młoda GieKSa”, która ma na celu aktywizację uczniów katowickich szkół podstawowych oraz ułatwienie im dostępu do nieodpłatnych treningów piłki siatkowej. Pod okiem trenerów (nauczycieli wychowania fizycznego poszczególnych szkół) i zawodników GieKSy uczniowie sześciu katowickich szkół odbyli treningi przygotowujące do wielkiego finału akcji https://siatkowka.gkskatowice.eu/media/zagraj-w-spodku-trening-w-sp-nr-48

Spośród uczestników, którzy wzięli udział w projekcie wyłonione zostały dziesięcioosobowe reprezentacje danych lokalizacji, które zagrały w finale. Partnerem Głównym „Zagraj w Spodku” była Fundacja Lotto. Ponadto całą akcję znacząco wspomogła sieć marketów sportowych Decathlon, czyli Partner Główny finału akcji rozgrywanego w mekce polskiej siatkówki.

W sobotę 21 grudnia, tuż po spotkaniu GKS Katowice – Aluron Virtu CMC Zawiercie, odbył się wielki finał imprezy, w którym udział wzięły reprezentacje szkół uczestniczących w akcji. Sześć szkół podstawowych wystawiło dziesięcioosobowe reprezentacje, które najpierw rywalizowały w dwóch grupach liczących po trzy zespoły.

Na uczestników czekały fantastyczne nagrody. Zwycięzca od firmy Decathlon otrzymał bon o wartości 1000 zł na zakup sprzętu sportowego oraz pamiątkowy puchar. Żaden uczestnik nie wyszedł ze Spodka z pustymi rękami. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale,  komplety klubowych gadżetów, a także okolicznościowe koszulki i dyplomy udziału w akcji.